Barcode: 0818512016149
Organic fruit & super grain snack
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 4
Labels
organic
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 55.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 13.2 g |
| of which sugars | 8.8 g |
| Fiber | 3.3 g |
| Proteins | 1.1 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Organic apples, cooked organic grain blend (water, organic rolled oats, organic buckwheat, organic quinoa), organic raisins, organic oat fiber, organic cinnamon, organic lemon juice.
Related Products in Snacks
Chocolate chip cookies
Benton's
E NOVA 4
Savoritz original: Thin Wheat Crackers
E NOVA 4
Butter cookie
Aldi
E NOVA 4
GARDEN VEGETABLE CRACKERS
Savoritz
NOVA 4
Pecan Shortbread Cookies
Benton's
E NOVA 4
Original Chocolate Sandwich Cookies with Vanilla Filling
Benton's
E NOVA 4
Original Wheat Crackers
Millville
D NOVA 4
Butter cookie
Aldi
E NOVA 4
Vanilla Wafers
BENTON'S
E NOVA 4
Sandwich cookies
E NOVA 4
Original Saltine Crackers
D NOVA 3
Original Thin Wheat Crackers
savoritz
C NOVA 4