Barcode: 0042563603878
Organic fruit twists
Processing
NOVA 4
Labels
organic
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 333.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 83.3 g |
| of which sugars | 66.7 g |
| Fiber | 5.6 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Concentrated apple puree*, concentrated apple juice*, concentrated strawberry juice*, concentrated raspberry juice*, concentrated blueberry juice*, ascorbic acid (vitamin c), natural flavors*, pectin, purple carrot juice concentrate (for color).
Additives
e440
Related Products in Beverages
Diet Iced Tea Pasturized
Schneider's Dairy Inc.
C NOVA 4
Ready to drink Iced coffre caramel
Huel
NOVA 4
Jus de citron à base de concentré
Solevita
NOVA 3
Brewed iced tea
D NOVA 4
JCS Soda Kola Champagne, Reggae Style
Reggae Style
E
Lemonade
E NOVA 4
Space saver, tea, sweetened peach
D NOVA 4
Blueprint, energy drink, guayusa tea with turmeric
C NOVA 4
Organic cashew drink
C NOVA 1
Skimmed British milk powder
By sainsbury's
NOVA 3
Organic Matcha Tea, Energy Drink
The Hain Celestial Group Inc.
B NOVA 3
Brewed iced tea
B NOVA 4