Barcode: 0190912100278
Organic fruit & veggie strip
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
organic
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 321.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 78.6 g |
| of which sugars | 64.3 g |
| Fiber | 7.1 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
Apple puree concentrate*, apple juice concentrate*, carrot puree*, citrus pectin, strawberry juice concentrate*, natural flavor, lemon juice concentrate*, vegetable juice for color (carrot, red cabbage), malic acid.
Additives
e296
e440
Related Products in Snacks
Pelotazos futebolas
Cheetos
D NOVA 4 Eco-Score B
Conikos
E NOVA 4 Eco-Score B
Chocolate negro con almendras enteras
Dia
E NOVA 4 Eco-Score D
Milk Jumbo Hazelnut
Choceur
E NOVA 4 Eco-Score D
Lovett's dark chocolate
Sainsbury's Basics
E NOVA 4 Eco-Score E
Rīgas Melnais Balzams, Braunija Cepumi Un Upenes
Ekselence
D NOVA 4 Eco-Score C
м&мс с молочным шоколадом
M&M'S
NOVA 4
Coffret galettes pur beurre individuelles
La Trinitaine
E NOVA 3 Eco-Score C
Salzstangen Saltletts Laugencracker
Lorenz
E NOVA 4 Eco-Score B
Chamonix
LU,Mondelez
D NOVA 4 Eco-Score C
Orginal Pepe
Orkla confectionery & snacks
E
Schoko-Banane XL
Casali, Manner
E NOVA 4