Barcode: 0074873163209
Organic Garbanzo Beans - No Salt Added
Labels
organic
no gmos
non gmo project
Categories
Available in
united states, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 92.3 kcal |
| Fat | 1.5 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 15.4 g |
| of which sugars | 2.3 g |
| Fiber | 3.1 g |
| Proteins | 5.4 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Water, organic garbanzo beans, sea salt.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Pilau rice
Marks & Spencer
C NOVA 3
Spicy miso chicken tokyo style ramen box
Ling Ling
NOVA 4
Angel Hair N°1
Rummo Lenta Lavorazione
A NOVA 1
Fiber powder, psyllium husk
Sunmark
D NOVA 4
Fusillotti No 155
Rummo
NOVA 1
Payday, 1.85 oz
Hershey's
NOVA 4
Thin Spaghetti N°2
Rummo Lenta Lavorazione
A NOVA 1
Linguine N°13
Rummo Lenta Lavorazione
NOVA 1
Farine de coco
Bulk Powders
C NOVA 1
Thick Spaghetti N°5
Rummo Lenta Lavorazione
A NOVA 1
chunky country vegetable soup
M&S
B
British strawberries
M&S Food
NOVA 1