Barcode: 0852772004027
Organic garlic crackers
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
organic
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 500.0 kcal |
| Fat | 26.9 g |
| of which saturated | 5.8 g |
| Carbohydrates | 46.2 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 7.7 g |
| Proteins | 19.2 g |
| Salt | 1.3 g |
Ingredients
Gluten-free all-purpose flour (white rice flour*, brown rice flour*, millet flour*, sorghum flour*, xanthan gum), water, high-oleic cold-pressed extra virgin olive oil*, flax seeds*, pumpkin seeds*, sesame seeds*, sunflower seeds*, garlic granules*, aluminum-free baking powder, sea salt.
Additives
e415
Related Products in Snacks
Sizzling Steak Ridge Cut Crisps
M&S
D NOVA 4
Pretzel mini bites
M&S
E NOVA 4
Gut Ball
Marks & Spencer
A
Goat’s Cheese and Onion Cheesecake
M&S
E NOVA 4
Scottish All Butter Shortbread Fingers
M&S Collection, Marks & Spencer
E NOVA 3
Oat Crunch
M&S
D NOVA 3
Pigs in Blankets
M&S Food
E NOVA 4
Cranberry, Pumpkin Seed and Oat Muffin
M&S Bakery
D NOVA 4
Olives, Feta & Pink Peppercorn Chickpea & Red Quinoa Tortillas
M&S Food
E NOVA 4
DU GIVE ME BUTTERFLIES 150 £2 M&S FOOD made with r
M&S
E
Ready Salted Ridge Crisps
M&S, Marks
D
Fruity Raspberry Gourmet Gummies
Marks & Spencer
E NOVA 4