Barcode: 0780982006008
Organic Garlic & Herb
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 3
Labels
organic
vegetarian
vegan
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 500.0 kcal |
| Fat | 14.3 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 71.4 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 14.3 g |
| Proteins | 14.3 g |
| Salt | 1.3 g |
Ingredients
Organic multigrain bread (unbleached white, whole wheat, rye, and soy organic flours, water, yeast, sea salt), organic sunflower oil, organic granulated garlic and onion, organic paprika, organic basil, organic pepper, and organic parsley
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Plant Based Creamium Choco
V-Love
C NOVA 4
Belvita biscuits-breakfast cranberry
Belvita
C NOVA 4
Breakfast Biscuits Golden Oats 6 Packs
Belvita
NOVA 4
Belvita biscuits-breakfast forest fruit
Belvita
D NOVA 4
Hony Bran
Nabisco
E NOVA 4
Breakfast Biscuits Yogurt Crunch Live Yogurt 5 Packs
Belvita
D NOVA 4
Municiones
Terrabusi
A NOVA 1
Max cappucciano aux éclats de milka
Maxwell House, Milka
E NOVA 4
Cracotte fraise
LU
D NOVA 4
Cappuccino
Maxwell House, Mondelez, Mondelez International
NOVA 4
Cracotte fibres
LU
C NOVA 4
Plant-Base Apple Tart
V-Love
C NOVA 4