Barcode: 0708756006375
Organic garlic hummus
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 3
Labels
organic
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 200.0 kcal |
| Fat | 8.3 g |
| of which saturated | 1.7 g |
| Carbohydrates | 20.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 6.7 g |
| Proteins | 6.7 g |
| Salt | 0.6 g |
Ingredients
Organic garbanzo beans, organic tahini, organic lemon juice, organic garlic, sea salt, citric acid.
Additives
e330
Related Products in Condiments
Mayo Squeeze Me ! Original Moyonnaise
Gefen
E NOVA 4
Sweet & sour bbq sauce
NOVA 4
Original Recipe Bbq Sauce
E NOVA 4
Pasta sauce
C NOVA 3
Pasta sauce
C NOVA 3
Pasta sauce
B NOVA 3
Bold recipe bbq sauce
NOVA 4
Gefen, pasta sauce
Gefen
A NOVA 3
Homestyle bbq sauce
NOVA 4
Hot & spicy bbq sauce
NOVA 4
Kitchen Bouquet
Kitchen Bouquet
D NOVA 4
Sweet & Sour Duck Sauce, Sweet & Sour
Gefen
E NOVA 3