Barcode: 0052000013061
Organic Gatorade
by Gatorade
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
organic
usda organic
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 24.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 6.0 g |
| of which sugars | 5.8 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Water, organic sugar, citric acid, organic natural flavor, sea salt, sodium citrate, potassium chloride.
Additives
e330
e331
Related Products in Beverages
Maroon Water
Drink Blocks Llc.
B NOVA 4
Sparkling beverage
Dry Soda Co.
C NOVA 4
DRY Sparkling Rainier Cherry
Dry Soda Co.
C NOVA 4
DRY Sparkling Cucumber
Crisp, Dry Soda Co.
C NOVA 4
Dry, soda, apple, apple
Dry Soda Co.
C NOVA 4
Ginger DRY Sparkling
Dry Soda Co.
C NOVA 4
Ginger DRY Sparkling
Dry Soda Co.
C NOVA 4
Water
B NOVA 4
Dry, blood orange soda
Dry Soda Co.
C NOVA 4
Sparkling Vanilla Bean
Dry Soda Co.
C NOVA 4
Dry sparkling, sparkling water, malali watermelon, malali watermelon
Dry Soda Co.
C NOVA 4
DRY Sparkling Rainier Cherry
Dry Soda Co.
C NOVA 4