Barcode: 0070625150008
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 199.0 kcal |
| Fat | 7.1 g |
| of which saturated | 4.3 g |
| Carbohydrates | 31.4 g |
| of which sugars | 25.7 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 1.4 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Rehydrated skimmed milk*, sugar*, vegetable oil (coconut)*, low fat cocoa powder 5%, chocolate (cocoa paste* cane sugar*, cocoa butter*, soy lecithin*), lactose and milk proteins*, guar gum*, carob seed flour*.
Allergens
milk
Additives
e322
e322i
e412
Related Products in Desserts
Plant based cookie sandwich
D NOVA 3
Chicken Pot Pie
Lydia's Ladle
C NOVA 4
Vixen Kitchen, Coffee Cream Dream, Paleo Vegan Gelato
Rje Trade International Inc.
D NOVA 3
Fresh Mint Chip With Dark Chocolate Cookie Plant-Based Cookie Sandwich, Fresh Mint Chip
Green girl bakeshop
D NOVA 3
Premium vegan gelato ice cream
D NOVA 3
Ice pops
Rje Trade International Inc.
C NOVA 3
Vixen Kitchen, Gelato, Midnight Mint
Rje Trade International Inc.
D NOVA 3
Ice pops
Rje Trade International Inc.
C NOVA 4
Fronana, Banana Based Ice Cream, Wildberry Whirl
Borders Frame & Molding Inc.
A NOVA 3
Ice pops
Rje Trade International Inc.
D NOVA 4
Vixen kitchen, paleo vegan gelato, chai & i
Vixen Kitchen
C NOVA 3
Mei wei, pudding, almond
Mei Wei
E NOVA 4