Barcode: 0077890400708
Organic genoa salame
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
organic
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 357.0 kcal |
| Fat | 25.0 g |
| of which saturated | 8.9 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 25.0 g |
| Salt | 4.5 g |
Ingredients
Organic pork, sea salt, organic dextrose, celery juice, organic white pepper, ascorbic acid, lactic acid starter culture, organic garlic powder.
Related Products in Meats And Their Products
Chicken Tikka Masala
Sukhi's
B NOVA 4
Chipotle and cheddar sausage
E NOVA 4
Randolph market, hot links, spicy
Randolph Market
NOVA 4
7 " link beer bratwurst
E NOVA 4
Italian sausage with provolone and parmesan cheese
Papa Carmignani's
E NOVA 4
Randolph market, italian sausage, hot
Randolph Market
NOVA 3
Randolph market, bratwurst
Randolph Market
NOVA 3
7" link italian sausage with cheese and peppers
E NOVA 4
Falafel Veggie Patties
Hannah
C NOVA 4
16-1 link - brown sugar breakfast sausage
Randolph Brand
E NOVA 4
7" (3-1) - bratwurst with cheddar and jalapeno peppers
E NOVA 3
7"(3-1) - bratwurst with porcini mushrooms and provolone
E NOVA 3