Barcode: 0096619003129
Organic Ghee
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 2
Labels
no gluten
organic
usda organic
no lactose
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 110.0 kcal |
| Fat | 100.0 g |
| of which saturated | 8.0 g |
| Carbohydrates | — |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Organic Butter
Related Products in Dairies
Honey giat cheese
D NOVA 3
Aged white cheddar cheese, white cheddar
D NOVA 3
Half & Half Ultra-Pasteurized
C NOVA 1
Good & gather half & half
C NOVA 1
Good & gather half & half
C NOVA 1
Organic heavy whipping cream
D NOVA 4
Good & gather heavy whipping cream
D NOVA 4
Goat Cheese Crumbles
Good & Gather
C NOVA 4
Organic half & half
C
Milky, soft & mild fresh mozzarella cheese pearls, milky, soft & mild
C NOVA 3
Organic half & half
D
Good & gather heavy whipping cream
D NOVA 4