Barcode: 0076958425158
Organic giant cashews
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 1
Labels
organic
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 567.0 kcal |
| Fat | 43.3 g |
| of which saturated | 8.3 g |
| Carbohydrates | 30.0 g |
| of which sugars | 6.7 g |
| Fiber | 3.3 g |
| Proteins | 16.7 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Organic cashews.
Related Products in Snacks
Cake Bite Cookies
E NOVA 4
Caramel apple bar mix
NOVA 4
Maple sugar cookie mix, maple
NOVA 4
Creme-filled rolled wafers
E NOVA 4
Frosted sugar cookies
E NOVA 4
Birthday cake frosted cookies
E NOVA 4
Fruit twists blueberry pomegranate
C NOVA 4
Mini frosted sugar cookies
E NOVA 4
Birthday cake bites
E NOVA 4
Caramel candy corn
E NOVA 4
Potato chips
D NOVA 4
Caramel corn
E NOVA 4