Barcode: 0041755211631
Organic ginger beer
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
organic
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 38.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 9.7 g |
| of which sugars | 8.9 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sparkling filtered water, fresh pressed organic ginger juice, organic cane sugar, organic watermelon juice, organic lime juice concentrate, organic flavors, natural flavor and fruit and vegetable juice (color).
Related Products in Beverages
Coffee authentic cold brew frappe with milk & cane sugar, coffee
E NOVA 4
Mocha authentic cold brew frappe with milk + cane sugar, mocha
E NOVA 4
Pure black colombian authentic cold brew 100% arabica coffee, colombian
NOVA 1
Vanilla authentic cold brew frappe with milk + cane sugar, vanilla
E NOVA 4
Lightly sweet vanilla authentic cold brew coffee, vanilla
Java House
C NOVA 4
Authentic cold brew coffee
B NOVA 1
African hibiscus unsweet cold brew tea
B NOVA 1
Authentic cold brew coffee
NOVA 1
Chilled Coffee Drink + Milk
Heartland Sweeteners Llc
E NOVA 4
Half & Half Iced Tea Lemonade
Heartland Sweeteners Llc
C NOVA 4
Java house, chilled coffee drink + milk, vanilla
Java House
E NOVA 4
Island mango black slightly sweet cold brew tea
C NOVA 4