Barcode: 0036638500056
Organic ginger carrots
Processing
NOVA 3
Labels
organic
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 28.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 5.3 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | — |
| Proteins | 1.8 g |
| Salt | 1.7 g |
Ingredients
Organic carrots, organic cabbage, organic onions, organic ginger, sea salt
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Original frozen garlic bread
Cole's
D NOVA 4
100% Juice From Concentrate
E NOVA 1
Cannellini white kidney beans
L.H. Hayward & Company
A NOVA 1
B.b. bakery, banana walnut bread
C NOVA 4
Bread
C NOVA 4
Icy cold to go! 100% juice from concentrate
E NOVA 1
100% pasteurized orange juice from concentrate
E
Apple & Mango High Juice
Marks & Spencer
D NOVA 4
Vegan mayo spread and dressing
E NOVA 4
Bread
Cole's Quality Foods Inc.
C NOVA 4
Extra Virgin Olive Oil
Vigo Importing Company
B NOVA 2
Bread
C NOVA 4