Barcode: 0840469110014
Organic girl, 78% greens & veg organic juice, mint, cucumber, spinach, green tea, mint, cucumber, spinach, green tea
by Organic Girl
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 1
Labels
organic
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 15.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 3.7 g |
| of which sugars | 2.4 g |
| Fiber | 0.3 g |
| Proteins | 0.7 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Organic cucumber juice, organic baby spinach juice, organic fuji apple juice, organic romaine juice, brewed organic green tea (water, organic green tea extract), organic celery juice, organic kale juice, organic mint juice, organic lime juice.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Safawi
Mekka
C NOVA 1
Organic Peanut Butter, smooth
Nu3
A
Peanut butter chocolate flavour
Nu3
A NOVA 4
beurre de cacahouète
Nu3
A
Beurre de cacahouète onctueux
Nu3
A
Dattel Ajwa
Mekka
C NOVA 1
Bio almond butter
Nu3
C NOVA 3
Peanut butter - crunchy
Nu3
A NOVA 1
Bio Erdnussmus, knusprig
Nu3
A
Medjool Datteln
Mekka Datteln GmbH
C NOVA 1
Segai Datteln
Mekka
C NOVA 1
Beurre de cacahouète Lisse
NU3
A NOVA 1