Barcode: 0085239002759
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 100.0 kcal |
| Fat | 4.1 g |
| of which saturated | 2.3 g |
| Carbohydrates | 15.5 g |
| of which sugars | 10.0 g |
| Fiber | 1.8 g |
| Proteins | 0.9 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
Organic carrots, organic brown sugar, organic unsalted butter (organic cream), organic cultured dextrose (added for freshness), organic parsley flakes, organic blackstrap molasses, kosher salt, organic parsley, organic thyme, organic guar gum, organic black pepper.
Additives
e412