Barcode: 0040232372940
Organic goji tea
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 4
Labels
organic
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 14.0 kcal |
| Fat | 0.2 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 2.4 g |
| of which sugars | 1.7 g |
| Fiber | 0.3 g |
| Proteins | 0.7 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Goji berry infusion (water, organic goji berries), organic ginger juice, organic cane sugar, malic acid, ascorbic acid (vitamin c), organic natural flavor.
Additives
e296
Related Products in Beverages
Aloe Vera yuzu et citron
Maison De Corée
D NOVA 1
Sparkling Melon
SFC
D NOVA 4
Dong-a pharm, bacchus-x plus ginseng energy drink
NOVA 4
Farmer’s Aloe Vera
OKF
D NOVA 4
Aloe Vera King Aloe Vera Drink Natural Mango Taste
Okf
D NOVA 4
OKF Farmer´s aloe vera
Okf
D NOVA 4
Aloe Vera Fresh
HoSan
E NOVA 4
Jus d'aloès
T’Bdst
E NOVA 4
Farmer's - Aloe vera mango drink
OKF
C NOVA 4
Aloe Vera Nectar
all gro
D
sparking water melon
Sfc
E NOVA 4
Aloe Vera original
OKF
D NOVA 4