Barcode: 0680692540048
Organic golden power
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 1
Labels
organic
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 59.3 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 13.6 g |
| of which sugars | 8.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Orange juice*, filtered water, ginger juice*, coconut cream*, coconut nectar*, lemon juice*, ground turmeric root*, cayenne*, black pepper*, lemon essence*, orange essence*
Related Products in Beverages
Hoppy Pale Ale
Nirvana Brewery
B NOVA 1
Strawberry Shortcake
Huel
C NOVA 4
kombucha ginger yuzu
Hip Pop
NOVA 3
Monster Punch MIXXD
Monster, Monster Energy, Monster Energy Company
NOVA 4
Cherry & Blackberry CBD kombucha
Hip Pop
C NOVA 4
Monster Energy Ultra violet
Monster
C NOVA 4
Green cola
C NOVA 4
Green Cola
NOVA 4
Sour Cherry
Green
C NOVA 4
Monster Energy
Monster Energy,Monster,Monster Energy Company
E NOVA 4
Probiotic Water
PRESS
D NOVA 1
Ginger & Yuzu Kombucha
Hip Pop
C NOVA 3