Barcode: 0815652002148
Organic Grade A Large Eggs
Labels
organic
free range
usda organic
certified b corporation
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 140.0 kcal |
| Fat | 10.0 g |
| of which saturated | 3.0 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 12.0 g |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
eggs
Allergens
eggs
Related Products in Farming Products
Uova fresche sfoglia gialla
Unes, il viaggiator goloso
B NOVA 1
Ovos tipo grande vermelho
Sieme Ovos
A NOVA 1
Uova biologiche
Coop, Vivi Verde
A NOVA 1
6 uova grandi fresche speciali per pasta
COOP
A NOVA 1
Ovos tipo jumbo branco
Sieme
A NOVA 1
Ovos vermelhos grande
RealAgro
A NOVA 1
Uova fresche
Il Viaggiator Goloso, Unes
B
Ovos extra vermelhos
Carminatti
B NOVA 1
4 uove extra fresche italiane
COOP
A NOVA 1
Ovos União
Coave
B NOVA 1
4 uova fresche
Coop
A NOVA 1
Ovos tipo extra branco
Ovos União, Coave
B NOVA 1