Barcode: 0050700002767
Organic Grade A Maple Syrup
by Seven Farms
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 2
Labels
organic
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 333.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 88.3 g |
| of which sugars | 88.3 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Organic maple syrup.
Related Products in Sweeteners
Brown Zero Calorie Sweetener
Swerve
A NOVA 4
Stevia
natreen,Jacobs Douwe Egberts
NOVA 4
Feiner Rübenzucker
Südzucker
E NOVA 2
Sucre de canne complet
Philia
E Eco-Score A
Erythritol
Nature Diet
NOVA 4
Jakeman's 100% Pure Maple Syrup In White Plastic Bottle, 1L
D NOVA 2 Eco-Score C
Date Syrup
Date Lady
D NOVA 3
Brauner Kandis
Südzucker
E NOVA 2 Eco-Score C
Puderzucker
Van Gilse
E NOVA 2 Eco-Score A
Dextro energy
Dextro Energy
E NOVA 2 Eco-Score A
PANCAKE SYRUP
CHESTNUT HILL
E NOVA 4
açúcar
CARAVELAS
E Eco-Score A