Barcode: 0848737002382
Organic graham teddy crackers
by Wild Oats
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
organic
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 467.0 kcal |
| Fat | 15.0 g |
| of which saturated | 6.7 g |
| Carbohydrates | 73.3 g |
| of which sugars | 23.3 g |
| Fiber | 3.3 g |
| Proteins | 6.7 g |
| Salt | 0.8 g |
Ingredients
Organic enriched wheat flour (wheat flour, niacin, iron, thiamine mononitrate, riboflavin, folic acid), organic graham flour, organic palm oil and/or organic canola oil and/or organic sunflower oil, organic dehydrated cane sugar, organic brown sugar, organic honey, organic invert sugar, sea salt, baking soda, natural flavor, ammonium bicarbonate, organic vanilla extract, soy lecithin.
Additives
e322
e322i
e500
e500ii
e503
e503ii
Related Products in Snacks
Confiserie Langues acides - sachet 200g
U
E NOVA 4
Confiserie Oursons gélifiés - sachet de 250g
U
E NOVA 4
Bonbons Gélifiés bouteilles cola - sachet 250g
U
E NOVA 4
Bonbons Gélifiés bouteilles cola - sachet 250g
U
E NOVA 4
Confiserie Langues acides - sachet 200g
U
E NOVA 4
Bonbons gélifiés anneaux pêche - sachet 250g
U
E NOVA 4
Bonbons gélifiés anneaux pêche - sachet 250g
U
E NOVA 4
Assortiment de bonbons gélifiés - multipack 360g
U
E NOVA 4
Confiserie Oursons gélifiés - sachet de 250g
U
E NOVA 4
Assortiment de bonbons gélifiés - multipack 360g
U
E NOVA 4
Bonbons gélifiés tétines - sachet de 250g
U
E NOVA 4
Bonbons gélifiés tétines - sachet de 250g
U
E NOVA 4