Barcode: 0084500000484
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 400.0 kcal |
| Fat | 10.0 g |
| of which saturated | 1.7 g |
| Carbohydrates | 73.3 g |
| of which sugars | 26.7 g |
| Fiber | 6.7 g |
| Proteins | 6.7 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
Caramel apple jr cereal* (whole grain oats*, brown rice crisps* (brown rice*, cane sugar*, salt), caramel liquid* (cane sugar*, water), apple juice concentrate*, honey*, butter*, sunflower oil*, sunflower seeds*, pumpkin seeds*, dates*, sesame seeds*, sea
Related Products
Lemon Lime Prebiotic Sparkling Water
GoodBelly
B NOVA 4
EGG WHITE WRAPS SOUTHWEST
egglife
D NOVA 4
EGG WHITE WRAPS ROASTED GARLIC & HERB
egglife
A NOVA 4
Organic Apple Puree With Oat Fiber & Seeds + A Sprinkle of Cinnamon
Pumpkin Tree
A NOVA 4
Wheat Club
Country Hearth
B NOVA 4
Jumbo Hamburger
Holsum
NOVA 4
Potato bread
NOVA 4
Mango Pineapple Prebiotic Sparkling Water
Good Belly
NOVA 4
Roasted Turkey & Cream Cheese Wrap
Egglife
NOVA 4
Egg White Wraps Sweet Cinnamon
Egglife
NOVA 4