Barcode: 0687456221021
Organic Granola Bites
by Made Good
Labels
no gluten
organic
usda organic
no nuts
Categories
Available in
germany, united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 417.0 kcal |
| Fat | 10.4 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 70.8 g |
| of which sugars | 25.0 g |
| Fiber | 8.3 g |
| Proteins | 8.3 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Pure gluten free oats*, strawberry pieces* (apple juice concentrate*, apple puree*, strawberry puree*, cherry juice concentrate*, apple pectin, strawberry flavor*), cane sugar*, agave nectar*, apples*, sunflower oil*, crisp brown rice*, inulin*, apricots*, tapioca flour*, vegetable extracts (spinach, broccoli, carrots, tomatoes, beets, shiitake mushrooms), strawberry flavor*.
Allergens
apple
Additives
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Avellanas tostadas
De nuestra tierra
A
Champiñones laminados
Carrefour BIO
A NOVA 3
Yhhjju
Carrefour
NOVA 1
Patatas fritas en aceite de oliva
Carrefour
D NOVA 3
Pisto manchego
De nuestra tierra
A NOVA 3
Patatas fritas ajo y perejil
Carrefour, Carrefour classic
D NOVA 4
Almendras marcona
De nuestra tierra
A NOVA 3
Patatas fritas lisas
Carrefour
D NOVA 3
Té rojo
Carrefour BIO
B
Arroz balill calasparra
De nuestra tierra
B
Patatas fritas onduladas
Carrefour
D NOVA 3
Tila
Carrefour BIO, Carrefour
B NOVA 1