Barcode: 0184500000255
Organic granola cereal
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 3
Labels
organic
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 400.0 kcal |
| Fat | 17.2 g |
| of which saturated | 6.9 g |
| Carbohydrates | 55.2 g |
| of which sugars | 13.8 g |
| Fiber | 6.9 g |
| Proteins | 10.3 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Whole grain oats*, brown rice crisps* (brown rice*, brown rice syrup*, salt), coconut nectar*, mango*, sunflower seeds*, cold-pressed virgin coconut oil*, sunflower oil*, strawberry juice concentrate*, pumpkin seeds*, chia seeds*, strawberries*.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Raw Brazil Nuts
Freshness Guaranteed,Walmart
C NOVA 1
Cranberry Grape Juice Cocktail
Great Value
E NOVA 4
Trail Mix
Great Value
NOVA 3
Pinto Beans
Great Value
A NOVA 1
California Granulated Garlic
Member's mark
NOVA 1
Jalapeno cornbread
D NOVA 4
Sour Cream & Onion
E NOVA 4
BBQ Potato Chips
Walmart
E NOVA 4
Roasted red pepper cornbread, roasted red pepper
D NOVA 4
BBQ Baked Beans with Brisket
Walmart
D NOVA 4
sour cream & onion potato chips flavored
Great Value
D NOVA 4
Cranberry juice cocktail
Great Value, Wal-Mart Stores Inc.
E NOVA 4