Barcode: 0046567038544
Organic granulated sugar
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 2
Labels
organic
no gmos
non gmo project
Categories
Available in
united states, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 375.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 100.0 g |
| of which sugars | 100.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Organic sugar.
Related Products in Sweeteners
Date Molasses
Lebanon Valley
D
Low glycemic sweetener
Jarrow Formulas
C NOVA 2
Molasses
C NOVA 3
Prickly Syrup
K. Benson Company
D NOVA 4
Sucralose Low Calorie Sweetener
Zucro
NOVA 4
Ketofy Zero Sugar
Wellversed
A NOVA 4
Granulated Sugar
Clover Valley
E NOVA 2
Granulated Sugar
Smart & Simple
E NOVA 2
Jarrow, xyli pure, xylitol low glycemic sweetener
Jarrow
C NOVA 2
Syrup
Sno-Bal
C NOVA 4
Granulated Sugar
Clover Valley
E NOVA 2
Lo han fruit juice concentrate
Jarrow Formulas
A NOVA 2