Barcode: 0851277005089
Organic Grape Soda
by Wild Poppy
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
organic
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 34.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 8.5 g |
| of which sugars | 8.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Filtered carbonated water, organic cane sugar, organic grape juice from concentrate, organic lemon juice from concentrate.
Related Products in Beverages
Fruiti-O, Chia Seed Drink, Coconut
Scripture Creations Llc
E
Boisson Apaisante Slow Cow
Slow Cow
C NOVA 4
Alkalized water
Affinitylifestyles.Com Inc.
B NOVA 1
Eska - Eau de source naturelle
Eska
A NOVA 1
Grape soda
NOVA 4
Alkalized Water
Affinitylifestyles.Com Inc.
B NOVA 1
Cheeky Cherry Iced Tea
Peace Tea
E NOVA 4
Real Alkalized Water, Drinking Water
Affinitylifestyles.Com Inc.
B NOVA 1
Bloody mary premium cocktail mix
NOVA 4
Bloody mary premium cocktail mix
NOVA 4
Chia seed drink
E NOVA 4
ESKA pétillante sparkling
ESKA
A NOVA 4