Barcode: 0078907399527
Organic Kettle Corn
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
organic
no gmos
non gmo project
Categories
Available in
united states, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 464.0 kcal |
| Fat | 21.4 g |
| of which saturated | 1.8 g |
| Carbohydrates | 67.9 g |
| of which sugars | 32.1 g |
| Fiber | 7.1 g |
| Proteins | 7.1 g |
| Salt | 1.2 g |
Ingredients
Organic whole grain popcorn, organic sugar, organic sunflower, safflower and/or canola oil, sea salt.
Related Products in Snacks
Cañas crema-cacao
Carrefour
E NOVA 4
Bocaditos
Carrefour
D NOVA 4
Pandoro tradizionale
Carrefour
E NOVA 4
Bocaditos cacao
Carrefour
E NOVA 4
Polvorones selectos
Carrefour
E NOVA 4
Pan de leche
Carrefour
D NOVA 4
Mini Redondos al cacao
Carrefour, Carrefour classic
E NOVA 4
Mini redondos
Carrefour, Carrefour classic
E NOVA 4
Bollitos rellenos de cacao
Carrefour
D NOVA 4
Barquillos cucuruchos
Carrefour
D NOVA 4
Zapitos kids
Carrefour
D NOVA 3
Cañas crema
Carrefour
E NOVA 4