Barcode: 0059527171908
Organic Key Lime Pie Bars
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
organic
vegetarian
certified by ecocert
kosher
no gmos
vegan
canada organic
non gmo project
orthodox union kosher
vegan action
vegan org
Categories
Available in
canada, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 400.0 kcal |
| Fat | 10.0 g |
| of which saturated | 4.3 g |
| Carbohydrates | 68.6 g |
| of which sugars | 22.9 g |
| Fiber | 5.7 g |
| Proteins | 8.6 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
Oats*, Sugars (cane sugar*, brown rice syrup*, light molasses*, pomegranate juice concentrate*), Palm oil*, Natural flavour, Citric acid, Sea salt, Agar. _Contains: Oats._ _May contain: Almonds, Pecans, Cashews, Brazil nuts, Peanuts, Walnuts, Wheat, Eggs, Soy, Sesame._ *ORGANIC. (MAY CONTAIN PITS AND SHELLS).
Additives
e330
e406
Related Products in Snacks
Bacon Snack
gut & günstig
E NOVA 4
Powerriegel Chocolate Chips
vegan leben
E NOVA 4
fine mints
EDEKA
E
Schoko-Linsen
Hofgur, Hofgut
E NOVA 4
Flips for Friends
Gut & Günstig
D NOVA 3
Schokotatzen
Gut&Günstig
E NOVA 4
Chips for Friends gesalzen
Gut & Günstig Edeka
D NOVA 3
Cookies Double Chocolate
Hofgut
E NOVA 4
Bio Dinkelkekse
BioGreno
E NOVA 3
Baumkuchen Vollmilch
E NOVA 4
Kaffee Kränze
Gut & Günstig
E NOVA 4
Soft Muffin Cookies Triple Chocolate
Hofgut
E NOVA 4