Barcode: 0182108000028
Organic Kimchi
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 3
Labels
organic
usda organic
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 33.3 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 3.3 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 3.3 g |
| Proteins | 3.3 g |
| Salt | 1.3 g |
Ingredients
Cabbage*+, napa cabbage*+, carrot*+, leek or scallion*+, garlic*+, ginger*+, unrefined sea salt, cayenne*, habanero*+
Related Products in Salted Snacks
Potato salad
C NOVA 4
Cranberry orange relish
B NOVA 4
Italian classics giardiniera, italian classics
NOVA 3
Kosher dill, mini
NOVA 4
Marinated sun-dried tomatoes with capers
D NOVA 3
Sauerkraut
C NOVA 3
Kosher dill spears, dill
NOVA 4
Fermented soybeans with seasoning sauce
A NOVA 4
Mustard potato salad
C NOVA 4
Kalamata olives whole
NOVA 3
Cranberry orange chutney, cranberry orange
C NOVA 3
Hot pepper spread, hot pepper
NOVA 3