Barcode: 5059697685712
Organic King Prawns
by Tesco
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 3
Labels
organic
eu organic
gb org 02
Categories
Available in
united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 78.7 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 0.3 g |
| of which sugars | 0.1 g |
| Fiber | 0.5 g |
| Proteins | 19.1 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Organic King Prawn (Crustacean) (98%) Salt
Allergens
crustaceans
Related Products in Seafood
Burger Di merluzzo Nordico
Athena
NOVA 4 Eco-Score E
丁香魚乾
E NOVA 3
Soy & Ginger Tuna
Sirena
B NOVA 3 Eco-Score E
Albacore Solid White Tuna in Water
Kirkland Signature
A NOVA 4 Eco-Score E
Tuna in Olive oil
Ortiz
D NOVA 3 Eco-Score E
Sardinhas em tomate
Boom petisco
A NOVA 3 Eco-Score D
Lightly Smoked Sprats in Oil
Oceanside
E NOVA 3
Herring Fillets in Egg Mustard
Nixe
D NOVA 4 Eco-Score B
Tonnikalapalat Vedessä
Pirkka
A NOVA 3 Eco-Score E
Thunfisch in pikantem Dressing mit Gemüse
Ja
C NOVA 4 Eco-Score D
Saumon et tagliatelles sauce à l'oseille Plat de la mer d'aucy 300g
D'aucy
B NOVA 4 Eco-Score E
Dos de cabillaud mdc
Lidl
A