Barcode: 0014668510009
organic kiwis
by Mighties
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
organic
usda organic
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 60.8 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 14.9 g |
| of which sugars | 8.8 g |
| Fiber | 2.7 g |
| Proteins | 1.4 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
organic kiwi
Recipes with Similar Ingredients
Fruit Salsa
10 ingredients
Mexican Fruit Bowl Dessert
7 ingredients
Lena'S Fruit Salad
6 ingredients
Kiwi Christmas Tree
4 ingredients
Fruit Salsa
9 ingredients
Kiwi Sherbet
4 ingredients
Kim'S Dessert
7 ingredients
Fruit Salsa And Cinnamon Chips
10 ingredients
Kiwis Rellenos(4 Servings)
6 ingredients
Strawberry Colada Smoothie
8 ingredients
California Kiwi Cream Cheese Ice Cream
5 ingredients
Kiwi-Lime Pork Ribs
9 ingredients
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Squash medley
A NOVA 1
Diced yellow onions
A NOVA 1
Organic 50/50 Blend Baby Spring Mix & Baby Spinach
Taylor Farms
A
Stir fry mix
A NOVA 1
Taylor farms organic, power greens
Taylor Farms, Taylor Fresh Foods Inc.
A NOVA 1
Baby spinach pre-washed
A NOVA 1
Organic spring mix
A
Fajita mix
A NOVA 1
Butternut squash
A NOVA 1
royco velouté 12 légumes
ROYCO
C NOVA 4
Real Foods, Pizza Crimini Mushrooms
Taylor Fresh Foods Inc.
A NOVA 4
Brussels sprouts & red peppers
A NOVA 1