Barcode: 9350271000102
Organic Kombucha ginger lemon
by Remedy
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
organic
no gmos
australian made
non gmo project
Categories
Available in
spain, united kingdom, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 2.8 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 1.5 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Raw kombucha (carbonated water, sugar*, black tea leaves, green tea leaves, traditional kombucha culture), ginger Juice (2%), flavour enhancer: erythritol, lemon juice, natural ginger flavouring, Sweetener: steviol glycosides.
Additives
e960
e968
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Eau minérale naturelle
Auchan
A
Eau minérale naturelle
Auchan
A
Tonic
Auchan
D NOVA 4
Soda citron - Goût citron
Auchan
D NOVA 4
Tonic
Auchan
D NOVA 4
limonade
Auchan
D NOVA 4
Orange - Jus de Fruits à base de concentré - AVEC PULPE
Auchan
C NOVA 1
Soda pulpé orange sanguine - Goût orange sanguine
Auchan
D NOVA 4
Apéritif anisé sans alcool - Boisson à l'extrait naturel d'anis
Auchan, Canebiere
B NOVA 4
Panaché
Auchan, Sterling
NOVA 4
Nectar Multivitaminés - A base de concentrés - teneur en fruits 50% minimum.
Auchan
C NOVA 3
Sirop de Citron 75cl
Auchan
NOVA 4