Barcode: 9350271000027
Organic Kombucha Ginger Lemon No Sugar
by Remedy
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
organic
no gmos
australian made
non gmo project
Categories
Available in
australia, france, new zealand, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 2.9 kcal |
| Fat | 0.3 g |
| of which saturated | 0.3 g |
| Carbohydrates | 0.3 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.3 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Certified organic raw kombucha (pure water, rild kombucha culture, organic black tea*, organic green teat), organic ginger*, all-natural sweetener* (organic erythritol), organic lemon*, all-natural organic stevia Sretener* (steviol glycosides). Certified organic ingredients
Additives
e960
e968
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
infusion rooibos saveur vanille
Auchan
Infusion Verveine issue de l'agriculture biologique
Auchan, Auchan Bio
NOVA 1
AUCHAN BIO Infusion Thym romarin lavande
Auchan, Auchan Bio
NOVA 1
AUCHAN BIO Infusion Thym
Auchan, Auchan Bio
NOVA 1
Infusion saveur pomme cannelle
Auchan
NOVA 4
AUCHAN BIO Infusion Camomille
Auchan Bio, auchan
NOVA 1
Infusion Saveur Fruits Rouges
Auchan
NOVA 4
AUCHAN BIO Infusion DétenteFeuilles d'oranger, camomille, verveine, réglisse
Auchan, Auchan Bio
NOVA 1
AUCHAN BIO Infusion DETOXFrêne, citronnelle, cynorrhodon
Auchan, Auchan Bio
NOVA 4
Infusion tilleul mentheissue de l'agriculture biologique
Auchan, Auchan Bio
NOVA 1
AUCHAN BIO Infusion TonifianteMaté, Gingembre
Auchan, Auchan Bio
NOVA 1
AUCHAN BIO Infusion Réglisse Menthe
Auchan, Auchan Bio
NOVA 1