Barcode: 9350271000089
Organic Kombucha Raspberry Lemonade
by Remedy
Processing
NOVA 4
Labels
organic
no gmos
non gmo project
aco certified organic
of g organic
Available in
australia, new zealand, united kingdom, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 2.7 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | 0.2 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Certified organic raw kombucha (pure water, wild kombucha culture, organic black tea. organic green tea), naturally fermented organic glucose (all-natural flavour enhancer: erythritol perry extract (100% natural flavour), organic lemon, organic hibiscus, organic stevia (all-natural sweetener: steviol glycosides.
Additives
e960
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Dairy Queen, Coffee, 12 Oz
Dairy Queen
B
Red Robin, Barefoot Refresh Moscato Spritzer, 6 Oz
Red Robin
C
Culver's, Chocolate Malt, Short
Culver's
E
Ябълков сок
Елена Милчева
D NOVA 1
Round Table Pizza, Pepsi, 12 Oz
Round Table Pizza
B
Dunkin' Donuts, Extra Thick Shake, Vanilla
Dunkin' Donuts
E
Sonic, Fanta Orange, Wacky Pack
Sonic
E
Jack In The Box, Diet Barqs Root Beer, 40 Fl Oz
Jack in the Box
B
Panera Bread, Agave Lemonade, Medium
Panera Bread
B
Wawa, Frozen Chai Tea Latte, 24 Oz
Wawa
B
Wawa, Hot Mocha Latte, 16 Oz
Wawa
B
El Pollo Loco, Vitamin Water Zero, Large
El Pollo Loco
B