Barcode: 0875405006182
Organic Konjac Spaghetti
Processing
NOVA 4
Labels
low or no fat
low or no sugar
no gluten
organic
vegetarian
kosher
no gmos
source of fibre
usda organic
vegan
calcium source
canada organic
high fibres
no fat
no soy
no sugar
non gmo project
apple k
Categories
Available in
canada, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 17.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 4.0 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | 4.0 g |
| Proteins | 0.3 g |
| Salt | — |
Ingredients
Purified water, Organic konjac flour, Organic oat fibre (Juroat), Hydrated lime
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Kind, 100% healthy whole grains, dark chocolate & cranberry clusters
Kind
C NOVA 4
Wheatgrass cold-pressed juice
B NOVA 1
Beurre d’arachide chocolat noir
KIND
D NOVA 4
Almond Cashew Omega- 3 Plus Bar
Kind,Kind Inc.
D NOVA 4
Lait de Coco
Pure Flow
E NOVA 4
Cinnamon Oat Granola with Flax Seeds
KIND Healthy Grains
B NOVA 4
Healthy Grains Granola Maple Quinoa With Chia Seeds
Kind
C NOVA 4
Raspberry Granola with Chia Seeds
KIND
B NOVA 3
Polenta onctueuse
Tipiak
B NOVA 1
Dark chocolate mocha almond bar
Kind, Kind Inc.
D NOVA 4
Peaceworks, Meditalia Artichoke Heart Tapenade
Kind Inc.
C NOVA 4
Banana Nut Clusters
Kind
B NOVA 3