Barcode: 0713733357210
Organic kosher dills
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
organic
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 18.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 3.6 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 2.3 g |
Ingredients
Organic cucumbers, water, organic vinegar, sea salt, calcium chloride (firming agent), organic turmeric (for color), and natural flavors.
Related Products in Salted Snacks
Hwa Nan Food, Strip Cucumber With Perilla
Hwa Nan Food Industrial Co. Ltd.
D NOVA 3
Grape Leaves
Vg Commerce
C NOVA 3
Hosoda Bros. Inc., Boiled Flowering Fern
Hosoda Bros. Inc.
A NOVA 4
Pickle vegetables
Shin-Shin Foods Co. Ltd.
E NOVA 4
Whole Pickled Tomatoes
Kedainiu Konservai
C NOVA 3
Pasteurized cucumbers
C NOVA 3
Kweichow, spicy convenient dish
Kweichow
E NOVA 3
Kedainiu
Kedainiu Konservai
C NOVA 3
Hosoda Bros. Inc., Boiled Bamboo Shoot
Hosoda Bros. Inc.
A NOVA 1
Kc Central Trading Co., Pickled Radish
Kc Central Trading Co.
E NOVA 4
Minato, preserved shallot
Minato
D NOVA 4
Salted turnip stripped in dressih sauce
Fu Chi Foods Co. Ltd.
B NOVA 3