Barcode: 0892995002387
Organic Kraut
by Jacob's Raw
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 3
Labels
organic
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 33.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 6.7 g |
| of which sugars | 3.3 g |
| Fiber | 3.3 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 2.0 g |
Ingredients
Cabbage, jalapeno peppers, ginger, turmeric, black pepper, celtic sea salt
Related Products in Salted Snacks
Southwest style salad with chicken
C NOVA 4
Romaine lettuce, chicken breast, parmesan cheese, croutons, and served with chicken caesar salad dressing
D NOVA 4
Cobb salad with chicken & bacon
C NOVA 4
Salad with steak
C NOVA 4
Salad with chicken
D NOVA 4
Chicken caesar salad
D NOVA 4
Summer fruit salad with chicken
B NOVA 4
Garden salad
C NOVA 4
Jalapeno stuffed queen olives
NOVA 3
Chef salad with turkey
C NOVA 4
Caesar salad
D NOVA 4
Romaine lettuce, turkey breast, eggs, tomatoes, cheese, and served with ranch dressing, chef salad
B NOVA 4