Barcode: 0041415018662
Organic Large Brown Eggs
by Publix
Labels
organic
usda organic
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 140.0 kcal |
| Fat | 10.0 g |
| of which saturated | 3.0 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | — |
| Proteins | 12.0 g |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
LARGE BROWN EGGS
Related Products in Farming Products
MEREVALE 6 Amounts per average egg (as sold energy
Merevale
A
Healys Medium 6 pack Eggs
Healys Aldi
A NOVA 1
Frische Eier aus Bodenhaltung
Landfreude, Landfreunde, Landfreunde (Aldi)
A NOVA 1
Gekochte Bunte Eier aus Bodenhaltung
Aldi, Bavaria Ei, Landfreude
A NOVA 4
12 œufs frais de poules élevées au sol
Picota
A
Tierwohl-Eier aus Freilandhaltung
Fair Hof
A NOVA 1
Eier
K Classic
A NOVA 1
eggs large
healys
A
12 Free Range Eggs, Medium
Healy's Eggs (Aldi)
A NOVA 1
Scottish Free Range Eggs
Aldi
A NOVA 1
Scottish Free Range 12 Large Eggs
Merevale
A NOVA 1
Fresh Eggs
Healys Aldi
A NOVA 1