Barcode: 0313407524698
Organic large oat flakes
by Prozis
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
organic
eu organic
eu agriculture
de eco 001
Categories
Available in
italy
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 364.0 kcal |
| Fat | 6.4 g |
| of which saturated | 1.2 g |
| Carbohydrates | 59.0 g |
| of which sugars | 1.2 g |
| Fiber | 9.2 g |
| Proteins | 13.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Organic OAT
Allergens
gluten
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Grill- und Pfannentofu Kräuter
VeHappy
C NOVA 3
Kokosghurt Natur
Vehappy
C NOVA 3
Vehappy Eisbecher - Peanutbutter & Cookies
EUCO, Vehappy
D NOVA 4
Sojagurt Bourbon-Vanille
Vehappy
B NOVA 4
Sushi Nori Blätter - Seetangblätter, getrocknet und geröstet
Ming Shu
D NOVA 1
Grill- & Pfannen-Tofu
Edeka, Vehappy
C NOVA 4
Vehappy Eisbecher - Chocolate Fudge Brownie
EUCO, Vehappy
D NOVA 4
Instant-Nudeln Rind
Ming Chu
NOVA 4
Instant-Nudeln Ente
Mìng Chu
NOVA 4
Just Burger
NoMeat
B NOVA 4
Mie Nudeln
Ming Chu, Ming Chú
C NOVA 4
Instant-Nudeln Huhn
Ming Chu
C NOVA 4