Barcode: 8855101616801
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 360.0 kcal |
| Fat | 18.7 g |
| of which saturated | 11.0 g |
| Carbohydrates | 49.7 g |
| of which sugars | 49.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 4.1 g |
| Salt | 0.5 g |
Ingredients
Raw Cane Sugar, Free Range Eggs, Butter Milk)', Sicilian Lemon Juice Concentrate (4%). Gelling Agent: Fruit Pectin, Natural Flavouring: Lemon Oil "Organically produced ingredients.
Additives
e440
Related Products in Breakfasts
Nuss-nougat-creme
K-Bio, Kaufland
E NOVA 4
Nuss-Nougat-Creme
Rewe Bio
E NOVA 4
Hazelnut cocoa spread Nussano
K Classic
NOVA 4
Крем с какао
Stilla Dolce
E NOVA 4
Schoko Mac
K-CLASSIC
E NOVA 4
Haselnuss Creme RFW
Rewe Feine Welt
E NOVA 4
Bio Vielblütenhonig
REWE Bio, Rewe
D NOVA 2
Fruchtaufstrich Himbeere, fein passiert (“himmlisch fein”)
K Classic
D NOVA 4
Nussano Nuss-Nougat-Creme
K-Classic
E NOVA 4
dunkle Kakaocreme
EXQUISIT
E NOVA 4
Nuss-Nougat-Creme
K-Classic
E NOVA 4
Nussano, Nuss-nougat-creme
K-Classic
E NOVA 4