Barcode: 0857880006116
Organic lemon iced tea
Processing
NOVA 4
Labels
organic
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 300.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 100.0 g |
| of which sugars | 80.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Organic cane sugar, organic flavor (organic maltodextrin, organic natural flavor, organic sunflower oil, natural flavor), organic tea extract, citric acid, organic stevia extract, ascorbic acid (vitamin c)
Additives
e330
Related Products in Beverages
Le lait de Philomène
FOLLIET
E NOVA 3
Jus de pomme et rhubarbe
Les Vergers de Milly
E NOVA 4
Cidre
LA R°COLTE
Choky or
Choky
E NOVA 4
Capès Dolé 50 cl
Capes, Capès Dolé
A
Tropico
Tropico
E NOVA 4
Cidre cuvée d'hiver
Lefevre
NOVA 3
Limonade d’antan
Angeline
E NOVA 4
Tropical
Tropico
E NOVA 4
Tropico
Tropico
E NOVA 4
Mabelo
Mabelo
A NOVA 1
Choky
Choky, Royal hotel
E NOVA 4