Barcode: 0851277005096
Organic Lemon Soda
by Wild Poppy
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
organic
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 34.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 8.5 g |
| of which sugars | 8.2 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Filtered carbonated water, organic cane sugar, organic lemon juice from concentrate.
Related Products in Beverages
Delicious hot chocolate spoon
Melville Candy Corporation
NOVA 4
Target, witches' brew cauldron halloween punch mix
Target, Coastal Cocktails Inc.
NOVA 4
Milk chocolate hot cocoa mix
NOVA 4
Rimming salt & corona glasses
NOVA 3
Margarita party ball
NOVA 4
Martini mix
NOVA 4
Martini mix
NOVA 4
Skull mason jar & cocktail mix
NOVA 4
Skull mason jar & cocktail mix
NOVA 4
Melville Candy, Stirrers, Hand Dipped Chocolate & Mini Marshmallow
Melville Candy Corporation
NOVA 4
Original margarita mix with drink dispenser
NOVA 4
Margarita cocktail mix
NOVA 4