Barcode: 00377560
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 50.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 12.9 g |
| of which sugars | 12.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | — |
Ingredients
WATER, ORGANIC CANE SUGAR, ORGANIC LEMON JUICE, ORGANIC LEMON JUICE CONCENTRATE, ORGANIC NATURAL FLAVOR, ASCORBIC ACID (VITAMIN C)
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Mountain Splash Citrus Flavored Soda, Citrus
Publix
E NOVA 4
Natural Orange Chocolate Chai Flavored Brewed Iced Tea, Natural Orange Chocolate Chai
Publix
C NOVA 4
Energy rush
C NOVA 4
lemonade
NOVA 4
Lemon Juice
Concord Foods
B NOVA 3
Edit Natural Blood Orange Jalapeno Flavored Brewed Iced Tea, Blood Orange, Jalapeno
Publix
C NOVA 4
Lime juice
Italia Garden
B NOVA 1
Cola
Publix, Publix Super Markets Inc.
C NOVA 4
Papaya Nectar Juice, Papaya
Goya
E NOVA 4
Passionfruit Basil Flavored Lemonade, Passionfruit Basil
Greenwise
E NOVA 4
Natural Orange Chocolate Chai Flavored Brewed Iced Tea, Natural Orange Chocolate Chai
Publix
C NOVA 4
Natural Pumpkin Spice Flavored Brewed Iced Tea, Pumpkin Spice
Publix
E NOVA 4