Barcode: 0050700005195
Organic lemonade drink
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 3
Labels
organic
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 46.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 11.7 g |
| of which sugars | 11.3 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Filtered water, organic cane sugar, organic lemon juice concentrate, natural lemon extract.
Related Products in Beverages
0,5L Jus De Choucroute Bio Tetra
Jacoby
C
0,5L Jus De Carotte Bio Tetra
Jacoby
B NOVA 1
Floravital Fer + Plantes Sans Gluten - 250 ML - Salus
Salus
E NOVA 1
Nectar De Myrtilles
Rabebnhorst
D NOVA 3
Jus Multifruits Mix De Gingembre
Rabenhorst
E NOVA 1
Chillma Die Hanf-Cola
E
Mix de gingembre
Rabenhorst
E
Jus De Legumes B-actif
Rabenhorst
C NOVA 1
NECTAR DE CERISE
Rabenhorst
E NOVA 3
Jus Multifruits Acerola 750ML
Rabenhorst
C NOVA 1
Helles Landbier
Schneider's
NOVA 3
Vitamin Smoothie
Rabenhorst
D NOVA 1