Barcode: 0079893513409
Organic lemonade iced tea
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
organic
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 44.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 11.4 g |
| of which sugars | 10.8 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Filtered water, organic cane sugar, organic lemon juice concentrate, organic instant tea powder, citric acid, natural flavors, tea (water, brewed tea).
Additives
e330
Related Products in Beverages
Sirop D'orange
Leader Price
NOVA 4
Café en grains
Leader Price
B NOVA 1
Cappuccino
Leader Price
NOVA 4
Lemon Lime
Leader Price
E NOVA 4
Péparation pour boisson instantanée au cacao maigre
Leader Price, Le Prix Gagnant !
NOVA 4
Leader quick
Leader Price
NOVA 4
Infusion Nuit Paisible
Franprix
B NOVA 4
Mouline au champignons
Leader Price
C NOVA 4
Poudre cacaotée puissance et arôme
Leader Price
NOVA 4
Limonade
Leader Price
E NOVA 4
Cappucino avec Poudreuse de Chocolat en Poudre
Leader Price
NOVA 4
Cappuccino Viennois
Leader Price
E NOVA 4