Barcode: 0651538067081
Organic lemonade tea
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
organic
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 38.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 9.2 g |
| of which sugars | 9.2 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Water, organic cane sugar, organic black tea concentrate, organic lemon juice concentrate, citric acid, organic lemon flavor.
Additives
e330
Related Products in Beverages
Sugar free low calorie drink mix iced tea with lemon
NOVA 4
Drink mix
NOVA 4
Thirst quencher
Market Basket, Market Basket Inc.
C NOVA 4
Thirst quencher
Market Basket, Market Basket Inc.
C NOVA 4
Market basket, cranberry italian soda, cranberry
Market Basket, Market Basket Inc.
E NOVA 4
Market basket, thirst quencher, fruit punch
C NOVA 4
Drink mix
NOVA 4
Golden ginger ale
E NOVA 4
Drink mix
NOVA 4
Seltzer
B NOVA 4
Market basket, drink mix, green tea, peach mango
Market Basket, Market Basket Inc.
NOVA 4
Authentic italian soda
E NOVA 4