Barcode: 0077890363836
Organic Lemony Arugula Blend
by Wegmans
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
organic
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 29.0 kcal |
| Fat | 0.6 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 3.5 g |
| of which sugars | 1.2 g |
| Fiber | 2.4 g |
| Proteins | 2.4 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Organic arugula, organic sorrel.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Mélange de fruits secs
Coop Prix Garantie,Prix Garantie,Coop
D NOVA 3
Épinards à la crème
Coop Prix Garantie,Prix Garantie,Coop
A NOVA 4
Fait maison organic multi-grain bread
naturaplan,Coop naturaplan
A NOVA 4
Petits pains précuits
coop
C NOVA 4
Noix
Naturaplan
B NOVA 1
Pain paysan bio
Coop
A NOVA 4
Knöpfli
Coop,Naturaplan,Betty Bossi
C NOVA 3
Cuchaule au beurre
Coop
B NOVA 4
Bio Knöpfli
Coop Naturaplan, Betty Bossi
C NOVA 3
Ananas
Coop
A NOVA 1
Pain Pagnol Foncé Bio
Coop, Naturaplan
C NOVA 4
Pain Pagnol Bio
Coop, Naturaplan, coop naturaplan
C NOVA 4