Barcode: 5032722309784
Organic lentils Vert
Labels
organic
eu organic
it bio 009
no added sugar
certified by organic food federation
Categories
Available in
france, united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 90.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 14.6 g |
| of which sugars | 0.6 g |
| Fiber | 4.6 g |
| Proteins | 6.7 g |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
Lentils Vert*, Water. *= Certified Organic Ingredients
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Wild Chokecherry Jelly
Jams By Jan
D NOVA 4
English muffins sourdough
C NOVA 4
Arroz integral
Prato Fino
B NOVA 1
Power Granola
Tay's Gourmet
D NOVA 4
Gunflint Trail, Golden Gooseberry Jam
Georgia Peach Products Inc.
D NOVA 4
Pre-sliced plain bagels
C NOVA 4
Multigrain bagels
C NOVA 4
Blackberry Jam
Jams By Jan
D NOVA 4
Pre-sliced bagels
C NOVA 4
Sweet potato ravioli
C NOVA 4
Healthy 8 Chopped Veggie Mix
Trader Joe’s
A NOVA 1
100% pure pulp free orange juice
Yoder's
D NOVA 1