Barcode: 0859842004413
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 345.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 85.0 g |
| of which sugars | 50.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Cane sugar*, arabic gum* (thickener), glucose syrup*, licorice extract*, from calabria (1%), natural flavors*, vegetable oil/fats*.
Related Products
Riso Ribe per Risotti
Riseria d'Italia, riso mittino
B NOVA 1
fatti in casa di Leo integrali
Di Leo
NOVA 4
borlotti cirio
Cirio
A NOVA 1
I CECI Corposi e gustosi
CIRIO
A NOVA 3
Pelati Geschälte Tomaten
Cirio
A NOVA 1
Lenticchie Linsen
Cirio, Denner
B NOVA 3
Kit kat Balls
nestle
NOVA 4
Provola affumicata senza lattosio
Abbasciano
D NOVA 3
Riso Arborio
Riseria d'Italia, Riso Mittino
B NOVA 1
Provola affumicata
Abbasciano
D NOVA 3