Barcode: 0070038638780
Organic Light Brown Sugar
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 2
Labels
no gluten
organic
vegetarian
vegan
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 375.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 100.0 g |
| of which sugars | 100.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Organic brown sugar.
Related Products in Sweeteners
Coconut Blossom Sugar
Royal Green
E NOVA 2
Cheese cake
D NOVA 4
Vanilkový cukr
Natural Jihlava
NOVA 4
Třtinový cukr
Druid
E
Sucre vanillé
bizim mutfak
E NOVA 4
Stevia Zero Cal
Harmony
NOVA 4
Cukr
Kitchin
E
Lahvinka malinový sirup Imunita
Jupí
E NOVA 4
Grape Molasses
Aktürk
D NOVA 1
Mélasse de grenade
Ciloglu
D NOVA 4
grape molasses
Koska
D
Gember siroop
kokki djawa
D NOVA 3